Projektowanie domów energooszczędnych i pasywnych to nie tylko znak czasu ale także prężnie rozwijający się obszar działalności naszej pracowni, którego kluczowym elementem jest  profesjonalna umiejętność stosowania rozwiązań zapewniających maksymalizację zysków energetycznych i ograniczenie strat ciepła przez projektowany budynek.

Domy energooszczędne i pasywne, czy jak kto woli domy niskoenergetyczne, to domy wysokich klas energetycznych (A+ i A++). Są to obiekty energetycznie optymalne, czyli efektywne pod kątem korzystania z energii. Gwarantują tym samym znacząco mniejsze rachunki, a z uwagi na użyte w nich rozwiązania, jednocześnie oferują wysokiej klasy komfort oraz prezentują standard dużo korzystniejszy dla zdrowia mieszkańców.

Aby obniżyć zużycie energii, zgodnie z przyjętą powszechnie zasadą, w projektowanych przez nas domach stosujemy przegrody zewnętrzne o niskim współczynniku przenikania ciepła. Z kolei zapotrzebowanie naszych domów na ciepło zaspokajają m.in. kolektory słoneczne, przeszklenia południowych fasad, odzysk ciepła z wentylacji (rekuperatory), pompy ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, pompy służące do pozyskiwania energii termalnej, bufory ciepła oraz zyski ciepła z dodatkowych źródeł, takich jak urządzenia elektryczne czy mieszkańcy.

Wymienione rozwiązania to zasadnicze wyznaczniki architektury energooszczędnej. Dom niskoenergetyczny (zwłaszcza dom pasywny) musi być wręcz modelowo izolowany (zredukowane mostki termiczne) oraz powinien korzystać wyłącznie z energii odnawialnej, czyli słonecznej, wiatrowej, gruntowej (geotermia), biomasy oraz energii wytwarzanej przez urządzenia oraz mieszkańców podczas codziennego użytkowania. Jest to więc zarazem dom przyjazny środowisku, dom ekologiczny.

Projektujemy domy energowydajne parterowe, piętrowe oraz domy z użytkowym poddaszem. Domy wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej, atrialnej i szeregowej, a więc zarówno domy jednorodzinne jak i wielorodzinne.

Oferujemy:

  • kompleksowe dokumentacje projektowe domów energooszczędnych i budynków mieszkalnych pasywnych;
  • studia wykonalności;
  • studia funkcjonalno-użytkowe;
  • projekty wstępne i koncepcyjne;
  • programy techniczno-przestrzenne;
  • projekty technologiczne;
  • weryfikacje zgodności projektowej (włącznie z projektami już istniejącymi) z aktualnymi uwarunkowaniami prawnymi, normatywnymi, certyfikacyjnymi czy akredytacyjnymi dla budownictwa mieszkalnego energooszczędnego i domów pasywnych;
  • symulacje i wizualizacje domu niskoenergetycznego przy użyciu m.in. technik graficznych, fotograficznych oraz filmu;
  • spacery wirtualne
  • i inne.

Posiadamy duże doświadczenie jako inwestor zastępczy.